16 Mart 2018, Cuma

Salon 1 Oturum 16 08:30 - 10:00
Panel: Nöromüsküler Hastalıklar ve Solunum Yetmezliği

Bilim Kurulu: Yoğun Bakım

Oturum Başkanları: Cenk Kıraklı, Turgut Teke
08:30 - 08:50 Nöromüsküler Hastalıklarda Solunum Problemlerinde Hangi Testleri Kullanıyorum? Sevgi Saryal
08:50 - 09:10 Nöromüsküler Hastalıklarda Solunum Yetmezliğinde Destek Tedavileri Nasıl? Ne Zaman? Gökay Güngör
09:10 - 09:30 Nöromüsküler Hastalıklarda Pulmoner Rehabilitasyon Rehberi İlknur Naz Gürşan
09:30 - 09:50 Nöromüsküler Hastalıklarda Uyku Problemleri ve Öneriler Gökhan Mutlu
09:50 - 10:00 Tartışma


Salon 2 Oturum 17 08:30 - 10:00
Panel: Sarkoidoz Tanı ve Tedavisinde Gelişmeler

Bilim Kurulu: İnterstisyel Akciğer Hastalıkları

Oturum Başkanları: Gökhan Çelik, Gamze Kırkıl
08:30 - 08:55 Yeni Biyobelirteçler Levent Tabak
08:55 - 09:20 Sarkoidoz, Tüberküloz ve NTM: Radyolojik Mesajlar Çetin Atasoy
09:20 - 09:45 Güncel Tedaviler ve Yeni İlaçlar Özlem Özdemir Kumbasar
09:45 - 10:00 Tartışma


Salon 3 Oturum 18 08:30 - 10:00
Olgu Konseyi: Evre 3 Küçük Hücre Dışı Akciğer Kanserlerinde Güncel Tedavi Yaklaşımı (KEYPAD)

Bilim Kurulu: Akciğer ve Plevra Maligniteleri

Oturum Başkanları: Ahmet Kizir, Sadettin Çıkrıkçıoğlu
Olgu Sunumları Arzu Ergen, Kemal Karapınar
Tartışmacılar Banu Atalar, Canan Akman, Mustafa Özcan, Cüneyt Türkmen,
Erdal Okur, Mehmet Akif Özgül, Serkan Keskin, Ali Veral


10:00 - 10:30 Çay / Kahve Arası


Salon 2 Oturum 19 10:30 - 11:40
Uydu Sempozyumu
İPF’nin seyrinde tedaviden ne bekliyoruz?
Konuşmacılar: Erdoğan Çetinkaya, Ahmet Ursavaş


Salon 3 Oturum 20 10:30 - 11:40
Panel: Akciğer Kanserlerinde İmmunoterapi

Bilim Kurulu: Akciğer ve Plevra Maligniteleri

Oturum Başkanları: Ethem Nezih Oral, Nuri Karadurmuş
10:30 - 11:10 İmmunoterapide Güncel Yaklaşımlar Rex Yung
11:10 - 11:30 İmmünoterapi ve Radyoterapi Etkileşimi Hale Başak Çağlar
11:30 - 11:40 Tartışma


11:40 - 12:00 Çay / Kahve Arası


Salon 1 Oturum 21 12:00 - 13:00
Konferans: Yaşamı Tehdit Eden Pulmoner Enfeksiyonlarda Biyobelirteçler Klinisyene Ne Kadar Yardımcı Olur?

Bilim Kurulu: Akciğer Enfeksiyonları ve Tüberküloz

Oturum Başkanları: Dursun Alizoroğlu, Tarkan Özdemir
12:00 - 12:45 Yaşamı Tehdit Eden Pulmoner Enfeksiyonlarda Biyobelirteçler Gökhan Metan
12:45 - 13:00 Tartışma


Salon 2 Oturum 22 12:00 - 13:00
Konferans: Kronik Öksürük Tanı ve Tedavi

Bilim Kurulu: Astım ve Allerji-İmmünoloji

Oturum Başkanları: Figen Deveci, İnsu Yılmaz
12:00 - 12:45 Kronik Öksürükte Tanı ve Tedavi Alyn H. Morice
12:45 - 13:00 Tartışma

 Simultane tercüme yapılacaktır



Salon 3 Oturum 23 12:00 - 13:00
Konferans: Trekea ve Özefagus Transplantasyon Çalışmaları

Bilim Kurulu: Akciğer ve Plevra Maligniteleri

Oturum Başkanları: Hakan Kutlay, Cengiz Gebitekin
12:00 - 12:45 Trekea ve Özefagus Transplantasyon Çalışmaları Paolo Macchiarini
12:45 - 13:00 Tartışma

 Simultane tercüme yapılacaktır



Salon 4 Oturum 24 12:00 - 13:00
Konferans: Ağır Solunum Yetmezliğinde ECMO

Bilim Kurulu: Yoğun Bakım

Oturum Başkanları: Aydın Çiledağ, Filiz Koşar
12:00 - 12:45 Ağır Solunum Yetmezliğinde ECMO Mustafa Kemal Bayar
12:45 - 13:00 Tartışma


13:00 - 14:30 Öğle Yemeği


13:15 - 14:20 Sözel Bildiri Oturumları


Salon 2 Oturum 25 14:30 - 15:30
Uydu Sempozyumu
İPF’yi Tanı-Yorum
Oturum Başkanı: Abdurrahman Şenyiğit
Konuşmacılar: Gamze Kırkıl, İsmail Hanta


Salon 3 Oturum 26 14:30 - 15:30
Olgu Konseyi: Nöroendokrin Tümörlerde Patolojik Sınıflama (KEYPAD)

Bilim Kurulu: Akciğer ve Plevra Maligniteleri

Oturum Başkanları: Türkkan Evrensel, Müge Akmansu
Patolojik Sınıflama Serpil Dizbay Sak

Olgu Sunumları Hakan Kıral, Murat Sarı
Tartışmacılar Serpil Dizbay Sak, Özkan Saydam, Mustafa Özcan,
Okan Falay, Özlem Er, Zafer Koçak, Sibel Arınç


15:30 - 16:00 Çay / Kahve Arası


Salon 1 Oturum 27 16:00 - 17:30
Klinik Olgu Sunumları (KEYPAD)

Bilim Kurulu: İnterstisyel Akciğer Hastalıkları

Oturum Başkanları: Ceyda Anar, Talat Kılıç
16:00 - 16:20 Hemoptizi ve Bilateral İnfiltrasyonlar ile Gelen Olgu Şule Akçay
16:20 - 16:40 Nefes Darlığı ve Periferik Eozinofili ile Gelen Olgu Binnaz Zeynep Yıldırım
16:40 - 17:00 Akciğer Grafisinde Kistik Değişiklikler Saptanan Olgu Demet Turan
17:00 - 17:20 BAL’da Lenfositoz Saptanan Olgu Aygül Güzel
17:20 - 17:30 Tartışma


Salon 2 Oturum 28 16:00 - 17:30
PANEL: Pulmoner Rehabilitasyon ve Solunum Fizyoterapisinde Son Gelişmeler: PR Programları ve Önemli Sonlanım Noktaları

Bilim Kurulu: Pulmoner Rehabilitasyon ve Palyatif Bakım

Oturum Başkanları: Abdullah Kansu, İpek Candemir
16:00 - 16:20 PR Öncesi Egzersiz Kapasitesinin Değerlendirilmesinde Önemli Sonlanım Noktaları Aslı Görek Dilektaşlı
16:20 - 16:40 Fizik Aktivite ve Günlük Yaşam Aktivitelerinin Önemi ve Değerlendirilmesi Elif Yıldırım
16:40 - 17:00 Kronik Solunum Hastalıklarında Kas Fonksiyonları Nasıl Etkilenir? Kas Gücü ve Fonksiyonlarının Değerlendirilmesi Didem Karadibak
17:00 - 17:20 Her Zaman Hastane Gerekli mi? Evde Kronik Solunum Hastasına Bütüncül Yaklaşım İpek Candemir
17:20 - 17:30 Tartışma


Salon 3 Oturum 29 16:00 - 17:30
Panel: Superior Sulkus Tümorlerinde Tedavi

Bilim Kurulu: Akciğer ve Plevra Maligniteleri

Oturum Başkanları: Cengiz Gebitekin, Esra Kaytan Sağlam
16:00 - 16:20 Radyasyon Onkolojisi Nergiz Dağoğlu
16:20 - 16:40 Medikal Onkoloji Leyla Özer
16:40 - 17:20 Cerrahi Paolo Macchiarini
17:20 - 17:30 Tartışma

 Simultane tercüme yapılacaktır



17:40 - 19:00 Poster Bildiri Oturumları

2. DUYURU

Yabancı Konuşmacılarımız

Genel Bilgiler

Refakatçi Katılımı

Kongreye Kalan

Duyurular

  • Kongreyi Düzenleyen:
    ASYOD – AKAD
  • Kongre Başlangıç:
    14 Mart 2018
  • Kongre Bitiş:
    18 Mart 2018
  • Kongre Yeri :
    Antalya – Belek
  • Kongre Oteli:
    Kaya Palazzo Resort Hotel