17 Mart 2018, Cumartesi

Salon 1 Oturum 30 08:30 - 10:00
Panel: İmmünsüprese Hastalarda Pnömoni Yönetimi

Bilim Kurulu: Akciğer Enfeksiyonları ve Tüberküloz

Oturum Başkanları: Osman Nuri Hatipoğlu, Bahar Kurt
08:30 - 08:55 Kanser Kemoterapisi Alan Hastalarda Pnömoni Ali Mert
08:55 - 09:20 Yaşlılarda Pnömoni Hatice Kılıç
09:20 - 09:45 Yeni Biyolojik Ajan - Kortikosteroid Kullananlarda Pnömoni Can Sevinç
09:45 - 10:00 Tartışma


Salon 2 Oturum 31 08:30 - 10:00
Panel: Astımda Öne Çıkan Konular

Bilim Kurulu: Astım ve Allerji-İmmünoloji

Oturum Başkanları: Zeynep Mısırlıgil, Yavuz Selim Demirel
08:30 - 08:50 Ağır Astımda Biyolojik Belirteçler Dilşad Mungan
08:50 - 09:10 GINA Basamak Tedavisinde Fenotiplerin Önemi İnsu Yılmaz
09:10 - 09:30 Zor Astım Tedavisi Yavuz Selim Demirel
09:30 - 09:50 İmmünoterapide Değişen Ne Var? Ferda Öner
09:50 - 10:00 Tartışma


Salon 3 Oturum 32 A 08:30 - 10:00
UYDU SEMPOZYUMU:
Küçük Hücre Dışı Akciğer Kanserlerinde Hedefe Yönelik Tedaviler
Oturum Başkanları: Adnan Aydıner - Dilek Yılmazbayhan
08:30 - 08:50 Akciğer Kanserlerinde Likit Biyopsinin Tanı, Tedavi ve Taramada Yeri Nalan Akyürek
08:50 - 09:10 EGFR Mutasyonlu Küçük Hücre Dışı Akciğer Kanserlerinde Birinci Basamak Tedavi Güncellemesi Fulden Yumuk


Salon 3 Oturum 32 B 08:30 - 10:00
MİNİ KONFERANS: Küçük Hücre Dışı Akciğer Kanserlerinde Hedefe Yönelik Tedaviler

Bilim Kurulu: Akciğer ve Plevra Maligniteleri

Oturum Başkanları: Adnan Aydıner, Dilek Yılmazbayhan
09:10 - 09:30 EGFR Mutasyonlu Küçük Hücre Dışı Akciğer Kanserlerinde İkinci Basamak Tedavi Güncellemesi İrfan Çiçin
09:30 - 09:50 ALK-ROS1 ve Diğer Mutasyonlu Küçük Hücre Dışı Akciğer Kanserlerinde Tedavi Güncellemesi İlhan Öztop
09:50 - 10:00 Tartışma


10:00 - 10:30 Çay / Kahve Arası


Salon 2 Oturum 33 10:30 - 11:40
Uydu Sempozyumu
Oturum Başkanı: Tevfik Özlü
Gelecek Peşimizde - Ufuk Tarhan
Spiolto: Köklü Geçmişten, Güçlü Geleceğe - Esra Uzaslan
Respimat: Yeni Nesil İnhalasyon Tedavisi - Can Öztürk


Salon 3 Oturum 34 10:30 - 11:40
PANEL: İleri Yaş (≥80) Küçük Hücre Dışı Akciğer Kanserli Hastalara Yaklaşım

Bilim Kurulu: Akciğer ve Plevra Maligniteleri

Oturum Başkanları: Ahmet Demirkazık, Fazilet Dinçbaş
10:30 - 10:50 Cerrahi Alper Toker
10:50 - 11:10 Tıbbi Onkoloji Hande Turna
11:10 - 11:30 Radyoterapi Didem Öksüz
11:30 - 11:40 Tartışma

 Simultane tercüme yapılacaktır



11:40 - 12:00 Çay / Kahve Arası


Salon 1 Oturum 35 12:00 - 13:00
Konferans: Akciğer Transplantasyonu 2018

Bilim Kurulu: Transplantasyon

Oturum Başkanları: Erdal Yekeler, Ali Yeğinsu
12:00 - 12:45 Akciğer Transplantasyonu 2018 Remzi Bağ
12:50 - 13:00 Tartışma


Salon 2 Oturum 36 12:00 - 13:00
Konferans: Trakeobronşiyal Stentler

Bilim Kurulu: Girişimsel Pulmonoloji

Oturum Başkanları: Aydın Yılmaz, Ufuk Yılmaz
12:00 - 12:45 Trakeobronşiyal Stentler Jean-Michel Vergnon
12:45 - 13:00 Tartışma

 Simultane tercüme yapılacaktır



Salon 3 Oturum 37 12:00 - 13:00
Konferans: Akciğer Kanserlerinde Destek Tedavi

Bilim Kurulu: Akciğer ve Plevra Maligniteleri

Oturum Başkanları: Murat Kıyık, Berrin Pehlivan
12:00 - 12:15 Nutrisyonel Destek Ayşe Bahadır
12:15 - 12:30 Plevral Sorunların Kontrolü Gülfidan Aras
12:30 - 12:45 Akciğer Kanseri Hastaları için Girişimsel Palyatif Tedavi Seçenekleri George Eapen
12:45 - 13:00 Tartışma

 Simultane tercüme yapılacaktır



Salon 4 Oturum 38 12:00 - 13:00
Konferans: Zor Tüberküloz Olgularında Tanı ve Tedavi

Bilim Kurulu: Akciğer Enfeksiyonları ve Tüberküloz

Oturum Başkanları: Metin Görgüner, Onur Fevzi Erer
12:00 - 12:25 Komplike İlaç Rezistansı Olgularında Moleküler ve Konvansiyonel Tanı Orhan Kaya Köksalan
12:25 - 12:50 Kısa Süreli Rejimler ve MDR TB Önerileri Gönenç Ortaköylü
12:50 - 13:00 Tartışma


13:00 - 14:30 Öğle Yemeği


13:20 - 14:20 Sözel Bildiri Oturumları


Salon 1 Oturum 39 14:30 - 15:30
Konferans: Kronik Akciğer ve Silahlı Kuvvetlerde Maluliyet

Bilim Kurulu: Sağlık Politikaları

Oturum Başkanları: Nurettin Yiyit, Nurhan Köksal
14:30 - 14:55 Kronik Akciğer Hastalıklarında Maluliyet Mehmet Bayram
14:55 - 15:20 Silahlı Kuvvetlerde Maluliyet Cantürk Taşçı
15:20 - 15:30 Tartışma


Salon 2 Oturum 40 14:30 - 15:30
Konferans: Pulmoner Hipertansiyon

Bilim Kurulu: Pulmoner Vasküler Hastalıklar

Oturum Başkanları: Aysun Şengül, Zeynep Pınar Önen
14:30 - 14:50 Pulmoner Hipertansiyonu Kimde Düşünmeli, Nasıl Tanı Koymalıyım? Hilal Ermiş
14:50 - 15:10 Pulmoner Hipertansiyonu Nasıl Tedavi Etmeliyim? Medikal Tedavi Zeynep Pınar Önen
15:10 - 15:30 Pulmoner Hipertansiyonu Nasıl Tedavi Etmeliyim? Cerrahi Tedavi Bedrettin Yıldızeli


Salon 3 Oturum 41 14:30 - 15:30
Konferans: Nadir Görülen Akciğer Tümörlerine Yaklaşım

Bilim Kurulu: Akciğer ve Plevra Maligniteleri

Oturum Başkanları: Ahmet Emin Erbaycu, Recep Demirhan
14:30 - 14:45 Patoloji Funda Demirağ
14:45 - 15:00 Göğüs Cerrahisi Yaklaşımı Ahmet Üçvet
15:00 - 15:15 Tıbbi Onkoloji Yaklaşımı Bülent Karagöz
15:15 - 15:30 Tartışma


15:30 - 16:00 Çay / Kahve Arası


Salon 1 Oturum 42 16:00 - 17:30
Girişimsel Pulmonoloji Olgu Örnekleri (KEYPAD)

Bilim Kurulu: Girişimsel Pulmonoloji

Oturum Başkanları: Mehmet Akif Özgül, Ekrem Cengiz Seyhan
16:00 - 16:20 Bronkoskopik Akciğer Hacim Azaltıcı Tedavi Olguları (Valf-Coil) Mustafa Çörtük
16:20 - 16:40 Malign Havayolu Obstrüksiyonlu Olgular Onur Fevzi Erer
16:40 - 17:00 Benign Havayolu Obstrüksiyonlu Olgular Demet Turan
17:00 - 17:20 Kriyo Transbronşiyal Akciğer Biyopsi Olguları Efsun Gonca Uğur Chousein
17:20 - 17:30 Tartışma


Salon 2 Oturum 43 16:00 - 17:30
Yuvarlak Masa: Meslek Hastalıkları: Öne Çıkan Konular

Bilim Kurulu: Meslek Hastalıkları

Oturum Başkanları: Arif Çımrın, Cebrail Şimşek
16:00 - 16:20 Tanıda Anamnezin Önemi (Öykü ve İşyerini Tanımak) Arif Çımrın
16:20 - 16:40 Tanıda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar (Toksikolojik ve Epidemiyolojik Bakış) Mehmet Erdem Alagüney
16:40 - 17:00 Havayolu Hastalığında ve Pnömokonyozda Tanısal Ölçütler Ayşe Coşkun Beyan
17:00 - 17:20 Tanı Sonrası Yönetim (Bildirim, İş Yerine Müdahale, Tedavi ve İzlem) Cebrail Şimşek
17:20 - 17:30 Tartışma
Destekleri ile..



Salon 3 Oturum 44 16:00 - 17:30
Seçilmiş Bildiriler

Oturum Başkanları: Mehmet Ali Bedirhan, Adnan Yöney

Tartışmacılar: Ali Arıcan, Metin Güden, Soner Gürsoy, Filiz Koşar
16:00 - 16:20 Göğüs Hastalıkları
16:20 - 16:40 Göğüs Cerrahisi
16:40 - 17:00 Tıbbi Onkoloji
17:00 - 17:20 Radyasyon Onkolojisi
17:20 - 17:30 Tartışma


18:00 - 18:30 Kapanış Töreni


Salon 5 Oturum 45 16:00 - 17:00
Akıcı İlaç Kullanımı
16:00 - 17:00 Akıcı İlaç Kullanımı Mehmet Karadağ

2. DUYURU

Yabancı Konuşmacılarımız

Genel Bilgiler

Refakatçi Katılımı

Kongreye Kalan

Duyurular

  • Kongreyi Düzenleyen:
    ASYOD – AKAD
  • Kongre Başlangıç:
    14 Mart 2018
  • Kongre Bitiş:
    18 Mart 2018
  • Kongre Yeri :
    Antalya – Belek
  • Kongre Oteli:
    Kaya Palazzo Resort Hotel